Nisan Haberleri

Piyangolar Birimi’nden gençlere destek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Spor Dairesi Müdürlüğü Piyangolar Birimi’nin geçtiğimiz Çarşamba (15 Nisan) akşamı çekilen 100 Bin TL ikramiyeli Devlet Piyangosu çekilişinde genç yetenekler oldukça beğenildi.

Ülkemiz genç yeteneklerine çekiliş akşamları canlı yayında konuk olma şansı tanıyan Piyangolar Birimi, geçtiğimiz Çarşamba akşamı liseler arası müzik yarışmasında Evanescence’in “Bring Me To Life” şarkısı ile “en iyi kız” solist ödülünün sahibi Burcu Topukçu ve kardeşi Cansu Topukçu’yu konuk etti. Şarkılar ile çekilişe renk katan Topukçu kardeşler büyük beğeni topladı.

Canlı yayında Topukçu kardeşlere yine ülkemizin yetiştirdiği “Gençlik Dairesi Paşaköy Gençlik Merkezi Halk Dansları Topluluğu”nun oluşturduğu gençlerimiz eşlik etti.

Şanslı Bayi Lefkoşa’dan

Türkiye Milli Piyangosu'nun büyük ikramiyesinin KKTC'ye çıkması sevinçle karşılandı.

Türkiye Milli Piyangosu'nun çeyrek (1/4) bilete isabet eden büyük ikramiye bileti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Piyangolar Birimi Lefkoşa bayilerinden İbrahim Üçokka tarafından satıldı.

Türkiye Milli Piyango'nun büyük ikramiyesinin KKTC'ye çıkması sevinçle karşılandı. Türkiye Milli Piyangosu'nun 9 Nisan 2015 akşamı yapılan çekilişinde “2 Milyon TL”lik büyük ikramiye “312554” numaralı çeyrek (1/4) bilete isabet etti.

Çeyrek (1/4) bilete isabet eden büyük ikramiye bileti KKTC Piyangolar Birimi Lefkoşa bayilerinden İbrahim Üçokka tarafından satıldı. 2 Milyonluk Türkiye Milli Piyango'nun çeyrek biletine isabet etmesi nedeniyle kazananlar 5 yüz bin TL ikramiye alacak.

Piyangolar Birimi Güzelyurt Şubesi yeni yüzü ile hizmete girdi

Yenilenen yüzü halkımıza daha iyi bir hizmet vermeyi hedefliyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Spor Dairesi Müdürlüğü Piyangolar Birimi, Güzelyurt Şubesi’ni yeniledi. Halkımıza daha iyi bir hizmet sunma amacı ile yenilenen Güzelyurt Şubesi, bugün itibari ile kapılarını açtı.

Çağdaş Sisteme Uygun Teknoloji ile Donatıldı

Yıllarca bilgisayar sistemi olmayan Güzelyurt şubesinde ayrıntısınak çağdaş sisteme uygun teknoloji yer almaktadır. Dokunmatik bilgisayarlar ile en hızlı şekilde halkımıza hizmet sunan Güzelyurt şubesi hizmet kalitesini üst seviyeye taşıdı.

Piyangolar Birimi, bet ofis denetimlerini titizlikle sürdürüyor

Tüzüğün gerektirdiği husular en ince ayrıntısına kadar denetleniyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Spor Dairesi Müdürlüğü Piyangolar Birimi, bet ofis denetimlerine hız kesmeden devam ediyor. Denetimler çerçevesinde bugün yetkililer bazı bet ofislerinin şubelerini ziyaret edip incelemede bulundu.

Günlük olarak titizlikle devam eden incelemelerde, ‘Beden Eğitimi Spor Yasası Müşterek Bahisler Tüzüğü’nün gerektirdiği hususlar ele alınarak denetimler gerçekleşti.

TC Milli Piyango’su KKTC’de de Çekilecek

Cahitoğlu ve Mişon Ankara temaslarını tamamladı.

Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu ve Piyangolar Birim sorumlusu Yudum Mişon, Ankara temasları çerçevesinde Loto Daire Başkanı Murtaza Çakır, Piyango Daire Başkanı Şerafettin Ersöz, İdari İşler Daire Başkanı Abdulkerim Kolat, Loto Sayısal Oyunlar Şube Müdürü Mustafa Özkan, Loto Sistem ve İstatistik Müdürü Necmi Akman ve Gtech Avrasya A.Ş Operasyon Müdür Yardımcısı Mehmet Kaymaz ile görüştüler.

Cahitoğlu ve Mişon, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ile yapmış oldukları temaslar doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti Milli Piyango’sunun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde de çekilmesi konusunda toplantı gerçekleştirdiler. Karşılıklı istişareler çerçevesinde TC Milli Piyangosu’nun KKTC’de çekilmesi konusunda anlaşmaya varan Cahitoğlu ve Mişon, önümüzdeki günlerde TC Milli Piyangosu’nun ülkemizde yılda kaç kez çekiliş yapılacağını kararlaştıracaklar.

Temaslar çerçevesinde ayrıca terminallerin satışları, ödenekleri ve ikramiyeler de görüşüldü. Olası terminal arızalarında çözümünün daha hızlı olması için fikir alış verişinde bulunuldu ve bunula birlikte terminal arızaları için teknik destek veren alt yükleyici ülkemize yönlendirilmesine kadar verildi. Ayrıca Piyangolar Birimi Personeline eğitim verilmesi görüşülen konular arasında yer aldı.